Księga Kucharska – listopad

Księga Kucharska – listopad

5/5 (6)

Im więcej głosów na 5 gwiazdek, tym więcej szans na wygranie konkursu. Rywalizacja dotyczy wszystkich przedszkoli Casper. Na dole każdej strony umieściliśmy system komentarzy. Zachęcamy do pisania opinii 🙂

Nasze Dzieła

Sałatka warzywna.

Składniki: marchew, ogórek zielony, papryka – różne kolory.
Do dekoracji: pietruszka korzeń, natka.
Do smaku: świeżo wyciśnięty sok z cytryny, cukier oraz odrobina soli.

Sposób przygotowania:

Warzywa myjemy, obieramy, dodatkowo z ogórka wykrajamy gniazda nasienne. Marchew i ogórki ścieramy na tartce o dużych oczkach. Paprykę kroimy w piórka. Pietruszka służy do dekoracji, kroimy ją na talarki. Natkę siekamy.

Wszystkie składniki układamy w osobnych miseczkach. W dowolnej kolejności układamy warzywa na talerzyku tak aby powstała warzywna buzia, wszystko skrapiamy sokiem z cytryny, do smaku dodajemy cukier i sól.

Oprócz zdrowej przekąski, mamy również świetną zabawę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *